پیامد استفاده مجدد دستمال کاغذی

پیامد استفاده مجدد دستمال کاغذی

در فصل سرما ، حساسیت های فصلی و سرماخوردگی در بین افراد شایع می باشد. بروز علائمی همچون گلو درد ، آبریزش بینی ، سردرد ، کیپ شدن بینی و عطسه در این بیماری ها فرد را دچار مشکل و ضعف سیستم ایمنی می کند. در این میان مصرف داروها و رعایت بهداشت فردی باعث می شود این بیماری به سایرین انتقال پیدا نکند. فرد در این مدت گاهی بهتر است از به بیرون از منزل رود تا هم از فضای آلوده به محیط دیگر رود و هم روحیه مناسبی پیدا کند. در این میان نیاز به استفاده از دستمال کاغذی مکرر برای فرد ایجاد می شود. وقتی فرد با کمبود دستمال مواجه شود به دنبال دستمال های استفاده شده در جیب یا کیف خود می گردد که این کار دارای مضراتی است که در ادامه به آن می پردازیم .

دستمال کاغذی مصرف شده

دستمال کاغذی مصرف شده

استفاده از دستمال کاغذی مصرف شده مضر است ؟

یک پزشک متخصص درباره استفاده از دستمال کاغذی که قبلا مصرف شده می گوید : از آنجائیکه دستمالی که برای آبریزش بینی استفاده می شود، حاوی ویروس می باشد بنابراین دستمال آلوده می باشد . این ویروسها می توانند تا 7 روز زنده بمانند و با استفاده مجدد از آن امکان ورود این ویروس به بدن زیاد می باشد . اما زیاد جای نگرانی نیست و نباید ترسید . زیرا این ویروس ها بعد از گذشت 24 ساعت از قرار گرفتن در فضای جدید ضعیف می شوند و توانایی ایجاد عفونت در بدن را ندارند. بنابراین انتقال ویروس به بدن می باشد ولی بعد از گذشت یک روز دیگر آنها خطرناک نیستند زیرا قدرت ایجاد بیماری را ندارند. از طرف دیگر سیستم ایمنی بدن به گونه ای می باشد که در برابر ویروسی که قبلا با آن مقابله کرده است و بیماری را از بین  برده است امکان مقاومت مجدد در برابر همان ویروس بیشتر می باشد و فرد دیگر به آن بیماری مبتلا نمی شود. ولی با این حال توصیه می شود در استفاده از دستمال کاغذی بهداشت رعایت شود و از دستمال های تازه برای پاک کردن بینی استفاده شود . همچنین بعد از استفاده از دستمال کاغذی آن را در سطل زباله بیاندازید تا این ویروس در اثر تماس به دیگران منتقل نشود.

پاک کردن دست و صورت با دستمال کاغذی یا حوله؟

از آنجائیکه پوست دست و صورت از دیگر پوست سایر قسمتهای بدن دارای بافت حساس تری است برای پاک کردن آنها بهتر است از حوله یکبار مصرف استفاده کرد. این حوله ها از لطافت و نرمی خاصی برخوردار می باشد که مواد به کار برده شده در آن هیچ گونه حساسیتی برای پوست صورت ایجاد نمی کند .

برای کسب اطلاع از مخزن دستمال کاغذی روی ادامه مطلب کلیک کنید .

با تشکر مدیریت سایت شرکت تکلان پاک تولید دستمال کاغذی  و مخازن دستمال کاغذی

  • تهران – خیابان دماوند – خیابان اتحاد
    جنب بانک تجارت – پلاک 19 – زنگ سوم
  • تلفن : 77354269 021
    ایمیل:     info@taklanpak.com

 

درباره نویسنده

دستمال کاغذی | شرکت تکلان پاک
شرکت تکلان پاک ، از سال تاسیس 1383 ، افتخار دارد در زمینه تولید انواع دستمال حوله ای و دستمال کاغذی و همچنین ارائه مخازن کاربردی و دکوراتیو جهت سرویس های بهداشتی با برند تکلان پاک با شماره ثبت 229737 خود را به بازار ایران معرفی مینماید. شرکت تکلان پاک دارای پروانه نشان استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات ، پروانه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو ، پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ... میباشد

پاسخ

سه × 5 =