دستمال کاغذی

تاریخچه دستمال کاغذی

در دهه های گذشته در بسیاری از کشورها چیزی به نام دستمال کاغذی وجود نداشت.زیرا تا زمانی که مردم نیاز به محصولی را در خود پیدا نکنند محصولی به وجود نیامده و استفاده نخواهد شد.آقایان و زنان دستمال هایی ازجنس پارچه که با انواع نقش و نگار در شکل های مختلف طراحی شده بود به همراه خود داشتند و کم کم جز ضروریات آنها به شمار رفت.مردم دستمال هایی که در کیف یا جیب خود حمل میکردند را بعد از چند بار استفاده با تمیزکننده های مختلف شسته و دوباره برای مصرف های روزانه خود آن را به کار میبردند.بعد از مدتی دستمال هایی با وزن سبک که نرم و بهداشتی بودند به بازار آمد و الگوی استفاده مردم از دستمال به سرعت تغییر یافت و دستمال های جدید در اداره ها،دفتر های کار،منازل و دیگر مکان ها جای دستمال های پارچه ایی گذشته را گرفته و خواهان زیادی پیدا کرد.این دستمال ها در بسته بندی های مختلف کوچک و بزرگ،برای استفاده روی میز،جیبی و … تولید شد و هر کس متناسب به نیازی که از دستمال داشت آنها را تهیه و به طور روزانه از آنها استفاده میکرد.با اینکه دستمال کاغذی یک محصول مصرفی می باشد اما نباید تاثیر آن در آسان شدن رعایت بهداشت فردی  را،نادیده بگیریم.با به  وجود آمدن دستمال های کاغذی به دنبال رعایت بهداشت فردی ،رعایت نظافت عمومی نیز بیشتر شد .

دستمال با کیفیت

می دانید که بهداشت فردی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. در قدیم افراد جهت نظافت و پاکیزگی از دستمال های پارچه ای استفاده می کردند. این نوع دستمال کاغذی ها به دلیل اینکه چندین بار مورد استفاده قرار می گرفت با حمل ویروس باعث آلودگی بیشتر می شد.
امروزه با تولید دستمال کاغذی یکبار مصرف این مشکلات از بین رفته و افراد به کمک دستمال کاغذی می توانند به راحتی نظافت و پاکیزگی را انجام دهند. یکی از مهم ترین ویژگی های دستمال کاغذی، یکبار مصرف بودن آن است. زیرا با استفاده از دستمال کاغذی یکبار مصرف از پخش ویروس و آلودگی جلوگیری می شود.
می دانید که دستمال کاغذی یکی از مهم ترین وسایلی است که در هر خانه و مکان عمومی واجب است و مورد استفاده قرار می گیرد. اما لازم است که کیفیت این محصول مورد نظارت قرار گیرد زیرا با در نظر گرفتن موارد بهداشتی ممکن است دستمال کاغذی بر خلاف پاکیزگی موجب افزایش ناپاکی و میکروب گردد.
برخی از افراد در هنگام سرماخوردگی و آبریزش بینی دستمال کاغذی خود را به هر جایی می اندازند و این خود باعث بروز آلودگی و ویروس خواهد شد.
همچنین باید دقت داشته باشید که در صورتی که از دستمال کاغذی غیر استاندارد استفاده کنید خواهید دید که باعث بروز آلرژی، سرفه و مشکلات پوستی خواهید شد.
همچنین زمانی که دستمال کاغذی شما کثیف شد باید آن را دور انداخته و از استفاده ی مجدد آن خودداری نمایید. زیرا اینکار باعث بروز مشکلات ناشی از آلودگی خواهد شد.

دستمال کاغذی تکلان پاک
ویژگی های دستمال کاغذی

توجه داشته باشید که یک دستمال کاغذی باید کرپ شده باشد. یعنی دارای چین خوردگی هایی در سطح کاغذ باشد. این حالت باعث می شود که سطح تماس و سرعت جذب آب افزایش پیدا کند.
دستمال کاغذی مرغوب باید فاقد پرز و ذرات معدنی باشد. همچنین دستمال کاغذی نباید دارای لکه باشد.
هر دستمال کاغذی نباید بیشتر از 3 سوراخ با قطر کمتر از 2 میلی متر داشته باشد.
دستمال کاغذی نباید دارای بوی نا مطبوع باشد. دستمال کاغذی هایی هم که دستمال معطر به حساب می آیند نباید بوی نا مطبوع داشته باشند، در غیر این صورت مرغوب نمی باشند.
وجود هر گونه جسم خارجی در دستمال کاغذی نشانه ی نا مرغوبی آن است. و همچنین برگ های دستمال کاغذی باید برگ برگ از جعبه خارج شوند و به هم نچسبند.
همچنین دستمال کاغذی ها باید در جعبه هایی نگهداری شوند که دارای استحکام کافی باشند و شکل ظاهری دستمال کاغذی در طی حمل و نقل نباید تغییر پیدا کند.
به شما توصیه می شود از دستمال کاغذی های استاندارد و مرغوب استفاده نمایید تا سلامت خود و خانواده تان حفظ شود.

طرح دستمال کاغذی

دستمال کاغذی و مشخصات فنی آن

هر محصولی(دستمال کاغذی) که تولید می شود پیش از آنکه از لحاظ فنی و ساختاری و مالی بررسی شود ، یک سری مشخصه ها و ویژگی های مخصوص به خود را دارد که باید در شناخت این خصوصیات دقت لازم را به عمل آورد .زیرا آشنایی با ویژگی ها و  تفاوت های آن با دیگر محصولات کمک شایانی به  تصمیم برای انتخاب عملیات های تولید دستمال و روش های آن و تمامی محاسباتی که لازم است ،می کند .در همین خصوص از بهترین و تاثیرگذارترین راه ها  استفاده از استانداردهای ملی که مدون برای کشور تنظیم شده و همچنین استاندارهای ملی هر  نوع محصول (از جمله دستمال کاغذی)می باشد. شماره تعرفه گمرکی که در واقع همان نام گذاری بروکسل است باید در بررسی محصولات بازار در نظر گرفته شود تا به طور کامل طریقه ی صادرات و واردات دستمال کاغذی و همگی مقررات رعایت شده باشدISIC یک دسته بندی مرجع برای همگی فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته می شودو یک عدد 2,4 یا 8رقمی است که با توجه به محصول به آن داده می شود  و باید دقت داشت که کد و نام ISICدستمال کاغذی که یک طبقه بندی استاندارد بین المللی است به شکل دقیق بررسی شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت تکلان پاک

درباره نویسنده

دستمال کاغذی | شرکت تکلان پاک
شرکت تکلان پاک ، از سال تاسیس 1383 ، افتخار دارد در زمینه تولید انواع دستمال حوله ای و دستمال کاغذی و همچنین ارائه مخازن کاربردی و دکوراتیو جهت سرویس های بهداشتی با برند تکلان پاک با شماره ثبت 229737 خود را به بازار ایران معرفی مینماید. شرکت تکلان پاک دارای پروانه نشان استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات ، پروانه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو ، پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ... میباشد

پاسخ

سه + 6 =