دستمال سفره

دستمال سفره

دستمال سفره یکی از ابزارهای کاربردی می باشد که در هنگام خوردن غذا در سر میز استفاده می شود . این وسیله هم جنبه بهداشتی دارد و هم جنبه تزئینی و تشریفاتی دارد . دستمال سفره از گذشته تاکنون در طبقات اجتماعی مختلف استفاده می شده است . این نوع دستمال در کشورهای اروپایی بیشتر رایج می باشد و در کشور ما زیاد استفاده نمی شود . برخی افراد به جای دستمال سفره از دستمال کاغذی استفاده می کنند که نه تنها برای پوست حساس صورت مناسب نمی باشد بلکه جنبه زیبایی ندارد .

دستمال سفره

دستمال سفره

انواع دستمال سفره

دستمال کاغذی با توجه به استقبال بیشتر مردم دارای تنوع زیاد می باشد و شایع ترین نوع آن از جنس پارچه یا کاغذی می باشد . که نوع پارچه ای آن طرفدار بیشتری دارد . اندازه این دستمال 25*30 سانتیمتر می باشد که با توجه به انتخاب افراد قابلیت تغییر دارد .

کابرد دستمال سفره

استفاده شایع دستمال سفره برای پاک کردن لب و دهان و دست ها می باشد که در حین غذا خوردن و بعد از آن استفاده می شود . از این نوع دستمال برای مهمانی ها بیشتر استفاده می شود که جنبه تزئینی دارد . این نوع دستمال را در شکل های مختلف داخل بشقاب های غذا خوری  قرار می گیرد . که در طرح های اوریگامی بیشتر استفاده می شود.

نحوه استفاده از دستمال سفره

وقتی به یک مهمانی دعوت می شوید یا قرار مهمی در رستوران دارید بهتر است درباره نحوه استفاده از دستمال سفره بدانید . در ابتدا  بعد از نشستن بر روی صندلی دستمال را باط کرده و روی پای خود قرار دهید. بهتر است قبل از نوشیدن دور دهان خود را با دستمال پاک کنید تا لکه ای دور لیوان هنگام نوشیدن ایجاد نشود. در صورتی که امکان ریختن غذا روی لباسهای شما جین غذا خوردن وجود دارد بهتر است دستمال را روی لباس خود قرار دهید. البته جنس این دستمال باید با کیفیت باشد به گونه ای که جاذب رطوبت باشد. از قرار دادن دستمال بر روی یقه ، کمر و گردن خود بپرهیزید زیرا جلوه مناسبی ندارد. از دستمال سفره برای تمیز کردن لکه های قاشق ، بشقاب و پاک کردن لوازم آرایش استفاده نکنید.

درباره نویسنده

دستمال کاغذی | شرکت تکلان پاک
شرکت تکلان پاک ، از سال تاسیس 1383 ، افتخار دارد در زمینه تولید انواع دستمال حوله ای و دستمال کاغذی و همچنین ارائه مخازن کاربردی و دکوراتیو جهت سرویس های بهداشتی با برند تکلان پاک با شماره ثبت 229737 خود را به بازار ایران معرفی مینماید. شرکت تکلان پاک دارای پروانه نشان استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات ، پروانه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو ، پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ... میباشد

پاسخ

19 − 19 =