خشک کردن دستها

خشک کردن دستها

بهداشت پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد زیرا یکی از راههای انتقال ویروس و میکروب می باشد . یکی از راههای بهداشت پوست مخصوصا دست و صورت شستن و خشک کردن صحیح ان هاست . خشک کردن دستها به اندازه شستن آن مهم می باشد زیرا زطوبت محل مناسبی برای رشد میکروب و باکتری می باشد . تماس دست آلوده با دهان باعث ورود باکتری و میکروب به بدن شده و زمینه ابتلا به بیماری را فراهم می کند. بسیاری از افراد عادت دارند بعد از خارج شدن از توالت بعد از شستن دستها آن ها را خشک کنند . در خانه می توان دبا حوله شخصی این کار را انجام داد اما در مکان های عمومی تکلیف چیست ؟ خشک کردن با دستگاه خشک کن بهتر است یا دستمال کاغذی ؟

خشک کردن دستها

خشک کردن دستها

روش های خشک کردن دستها

به طور کلی در مکان های عمومی مانند رستوران ، دانشگاه ، هتل و.. برای خشک کردن دستها  دستگاه خشک کن جت هوا ، هوای گرم یا دستمال کاغذی وجود دارد که هر کدام تفاوت هایی با هم دارد .

دستگاه هوای گرم

دستگاه هوای گرم با انتشار هوای گرم باعث تبخیر رطوبت از دستها می شود . این دستگاه دارای سنسوری می باشد که با قرار گرفتن دستها در زیر آن روشن شده و دستها را کاملا خشک می کند.

دستگاه جت هوا

این دستگاه دارای هوای خنک بوده و دارای سنسور الترونیکی می باشد که باعث خشک شدن دستها می شود .

کدام برای خشک کردن دست بهتر است؟

دستگاه جت هوا مصرف انرژی کمتری نسبت به دستگاه هوای گرم دارد . از آنجائیکه دست در تماس مستقیم با دستگاه بادی جت می باشد انتقال ویروس و میکروب از طریق آن بیشتر از دستگاه هوای گرم می باشد . دستگاه خشک کن هوا به طور کلی 254 درصد بیشتر از سایر روش ها باعث انتقال آلودگی در کف دست می باشد . در بین روش های خشک کننده دستها دستمال کاغذی نه تنها دستها را از آلودگی ها پاک میکند بلکه از انتقال ویروس و باکتری جلوگیری می شود . در صورتی که دستمال کاغذی در مخزن پوشیده ای نگهداری شود بهداشتی بوده و مانع از ورود میکروب و باکتری به دستمال می شود.

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

دستمال کاغذی | شرکت تکلان پاک
شرکت تکلان پاک ، از سال تاسیس 1383 ، افتخار دارد در زمینه تولید انواع دستمال حوله ای و دستمال کاغذی و همچنین ارائه مخازن کاربردی و دکوراتیو جهت سرویس های بهداشتی با برند تکلان پاک با شماره ثبت 229737 خود را به بازار ایران معرفی مینماید. شرکت تکلان پاک دارای پروانه نشان استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات ، پروانه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو ، پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ... میباشد

پاسخ

سیزده + 3 =