بهداشت فردی چیست

بهداشت فردی چیست

بدن انسان می تواند مکان هایی را برای رشد میکروب ها و انگل ها ایجاد می کند که باعث ایجاد بیماری شوند. این مکان ها شامل پوست و در داخل و بیرون بدن ( پوست )است .در صورتی که بهداشت پوست رعایت نشود احتمال دارد انگل ها به داخل بدن نفوذ کنند. به همین دلیل رعایت بهداشت فردی دارای اهمیت می باشد . اگر افراد عادت های بهداشت فردی خوبی داشته باشند سلامت بدن آنها تا درصد زیادی تضمین می شود.

بهداشت فردی چیست

بهداشت فردی چیست

بهداشت فردی شامل عاداتی است که افراد به طور روزمره آنها را برای سلامت خود انجام می دهد که شامل مواردی به شرح ذیل می باشد :

  1. رفتن به حمام برای شستشوی بدن به طور روزانه که ممکن است این امکان وجود نداشته باشد، مثلا زمانی که افراد در سفر باشند یا دچارکمبود آب هستند.در این صورت می توان با یک اسفنج یا پارچه مرطوب بدن را شستشو داد .
  2. مسواک کردن دندان ها حداقل یک بار در روز. مسواک زدن دندان ها بعد از هر وعده بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری لثه و پوسیدگی دندان می باشد. بعد از صبحانه و بلافاصله قبل از رفتن به خواب، حتما دندان ها را مسواک بزنید .
  3. شستن موها با صابون یا شامپو حداقل یکبار در هفته
  4. بعد از رفتن به توالت، دست ها را با صابون بشویید.
  5. قبل از تهیه یا غذا خوردن دست ها را با صابون بشویید. در طول فعالیت های روزمره مانند کار و بازی، میکروب هایی ممکن است به دست ها و زیر ناخن ها برسد. اگر میکروب ها قبل از غذا یا خوردن غذا شسته نشوند، ممکن است به غذا رسیده و وارد بدن شود.
  6. تعویض لباس و پوشیدن لباس تمیزبهتر استلباس ها باصابون شسته شودو با تابش   خورشید خشک شود زیرا اشعه خورشید برخی از میکروب ها و انگل ها را از بین می برد.
  7. در صورتی که سرفه یا عطسه می کنید از دیگران دور شوید جلوی بینی و دهان خود را با دستمال بگیرید. اگر این کار انجام نشود، قطره های حاوی مایع حاوی میکروب ها از بینی و دهان در هوا پخش می شود و دیگران می توانند آن را نفس بکشند یا قطرات می توانند بر روی غذا بروند و غذا و هوا را آلوده کند.
  8. از دستمال های حوله ای به صورت مشترک استفاده نکنید زیرا باعث رشد نوعی باکتری به نام میکروارگانیسم های تراخم می شود که باعث عفونت های چشم می شوند.

برای اطلاع از مخزن دستمال کاغذی روی ادامه مطلب کلیک کنید .

درباره نویسنده

دستمال کاغذی | شرکت تکلان پاک
شرکت تکلان پاک ، از سال تاسیس 1383 ، افتخار دارد در زمینه تولید انواع دستمال حوله ای و دستمال کاغذی و همچنین ارائه مخازن کاربردی و دکوراتیو جهت سرویس های بهداشتی با برند تکلان پاک با شماره ثبت 229737 خود را به بازار ایران معرفی مینماید. شرکت تکلان پاک دارای پروانه نشان استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات ، پروانه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو ، پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ... میباشد

پاسخ

دو × 2 =