بهداشت فردی و عمومی

بهداشت فردی و عمومی

بهداشت علم و هنر دستیابی به سلامتی می باشد. بهداشت در واقع درهای آینده را به روی فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک ملت می گشاید و به همه مردم از زن و مزد ، کوچک و بزرگ، از هر طبقه اقتصادی، اجتماعی و با هر مذهب و اخلاق ارتباط دارد. ضررهای ناشی از بدی وضع بهداشت به سن ، جنس ، شغل یا سطح اقتصادی و اجتماعی و یا منطقه خاصی محدود نمی شود. بلکه به همه افراد یک جامعه می باشد.

بهداشت-فردی-و-عمومی

بهداشت-فردی-و-عمومی

بهداشت فردی و بهداشت عمومی

برای تامین سلامت جامعه ، بهداشت باید هم به صورت فردی و هم به صورت عمومی رعایت شود. به عبارت دیگر ، بهداشت فردی و عمومی مکمل یکدیگرند و رعایت بهداشت فردی به تنهایی کافی نخواهذدپد بود زیرا انسان جدا از مردم و اجتماع زندگی نمی کند. و رعایت یا عدم رعایت بهداشت هر فرد، روی سلامت سایرین اثر می گذارد . بنابراین به طور خلاصه می توان گفت که بهداشت به دو صورت در جامعه تامین می شود.

بهداشت فردی

رعایت بهداشت فردی ، عبارت از پیروی افراد جامعه از یک سلسه دستورها و عادت های بهداشتی و دوری جستن از رفتارهای غیر بهداشتی است که مجموعا باعث می شود افراد جامعه در معرض عوامل و شرایط بیماری زا قرار نگرفته و به بیماری های ناشی از آنها دچار نشوند. استراحت، نظافت، خواب ، رژیم غذایی مناسب، ورزش ، پوشاک و استحمام از نکات مهم اصول بهداشت فردی هستند.

از عادتها و رفتارهای غیر بهداشتی ، پرخوری ، استفاده بی دلیل از داروها ، شکستن مواد سخت مثل گردو و پسته با دندان و کشیدن سیگار را می توان نام برد.

باید گفت ، سلامت به عنوان تحفه ای به دست انسان نمی رسد بلکه انسان باید برای به دست آوردن آن کوشش و تلاش کند و با مراعات دستورات بهداشتی ، فردی سالم باشد .

بهداشت عمومی

بر اساس مسائل ذکر شده رسیدگی به امور تندرستی و بیماری فرد، در رابطه با مجموعه محیط زیست و اجتماع صورت می گیرد. برای رسیدن به این هدف ، احتیاج به کوشش همگانی است تا شرایط بهداشتی متناسب برای عموم افراد جامعه ، فراهم گردد. تعریف جامعی که پروفسور وینزلو از بهداشت همگانی ارائه داده است و فعایت های گسترده ای را در زمینه های گوناگون دربرمیگیرد ، آورده می شود.

بهداشت عمومی عبارت است از ” علم و فن پیشگیری از بیماری ها، افزایش طول عمر و ارقای سطح سلامتی و توانایی انسان از طریق کوشش های دسته جمعی افراد جامعه به منظور : بهسازی محیط ، کنترل بیماری های واگیردار ، آموزش بهداشت فردی ، ایجاد خدمات پزشکی و پرستاری جهت تشخیص زودرس و درمان به موقع بیماری ها و ایجاد یک نظام اجتماعی که در آن هر فرد دارای سطح زندگی مطلوبی برای تامین و نگهداری تندرستی خود باشد.

برای اطلاع از بهداشت فردی با دستمال کاغذی و انواع مصارف دستمال کاغذی ، مخزن دستمال کاغذی روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

با تشکر مدیریت سایت شرکت تکلان پاک تولید دستمال کاغذی  و مخازن دستمال کاغذی

 

درباره نویسنده

دستمال کاغذی | شرکت تکلان پاک
شرکت تکلان پاک ، از سال تاسیس 1383 ، افتخار دارد در زمینه تولید انواع دستمال حوله ای و دستمال کاغذی و همچنین ارائه مخازن کاربردی و دکوراتیو جهت سرویس های بهداشتی با برند تکلان پاک با شماره ثبت 229737 خود را به بازار ایران معرفی مینماید. شرکت تکلان پاک دارای پروانه نشان استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات ، پروانه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو ، پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ... میباشد

پاسخ

17 − 6 =